PayPorter artık Hollanda'da

PayPorter artık Hollanda'da

PayPorter artık Hollanda'da

Türkiye'nin en güçlü ödeme kuruluşu olan PayPorter, Avrupa'da ilk merkezini Hollanda'da açtı.

Hollanda'nın Rotterdam kentinde hizmete sunulan PayPorter temsilciliği aracılığı ile artık yurtdışından da tüm dünyaya para transferi yapılabilecek. PayPorter Rotterdam temsilciliğinde ödeme işlemleri, para transferi ve exchange işlemleri de yapılabilecek.

40 yılı aşkın tecrübesiyle para ödeme ve para transferi işlemlerinin güvenli adresi PayPorter kalitesi artık Hollandalılarla da buluşuyor. 

Adres : Beijerlandselaan 184B 3074 ES Rotterdam

 

Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe giren güncellenmiş Avrupa Birliği Ödeme Hizmetleri Yönergesi'nin (Directive on Payment Services - PSD2), üçüncü partilerin banka müşterileri ve altyapıya ilişkin bilgilere erişimini sağlayarak 'açık bankacılığın' önünü açacağı öngörülmektedir.

PSD2, FinTech'ler gibi üçüncü parti hizmet sağlayıcıların bu yeni bankacılık piyasasına girmesini kolaylaştıracak ve dolayısıyla yeni iş modellerinin oluşmasını hızlandıracak. Yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe uyum adına Avrupa Birliği üye ülkelerinin önemli değişiklikler yapması gerektiği için PSD2 piyasa açısından büyük önem taşımaktadır.

Temmuz 2018 tarihinde Hollanda Merkez Bankası'ndan PSD1 ve Şubat 2019 tarihinde PSD2 lisansını alan ilk Türk firması olan PayPorter, kesintisiz ve sorunsuz hizmet veren teknolojik altyapısı ile Hollanda'daki ilk şubesini Eylül 2019 da Rotterdam'da açmanın ve işlemlere başlamanın haklı gururunu yaşamaktadır.